Poslední aktualizace:   2009-11-29

 

 

Svatební hudba,

večírky, oslavy,

párty, mejdany...

 

(popis, scénáře, technika, detaily)

 

Moje úvodní strana:       DJ Petr - ceny, technika, podmínky, info

 

Obsah této stránky:        Svatební hudba

 

                                         Taneční večery – párty – oslavy – jubilea...

 

                                         Technika...

 

                                         Další možnosti...

 

                                         Chcete si vyzkoušet práci dje?

 

                                         Recenze, ohlasy...

 

                                   Závěr

 

 

Svatební hudba

 

Svatba je velmi významná životní událost. Zde je nezbytný svědomitý, poctivý a odborný přístup všech, kdo se na její realizaci podílejí. Svatební hudbě se věnuji dlouhou řadu let a za tu dobu, se mě osvědčily dvě varianty.

 

nahoru

 

Varianta první:

 

Se vstupem novomanželů a svatebních hostů do sálu zazní slavnostní tóny svatebních melodií.  Po dobu slavnostní hostiny působí hudba jen jako zvuková kulisa, která navodí příjemnou a uvolněnou atmosféru. Znějí převážně romantické a orchestrální klavírní, kytarové, houslové melodie, panova flétna, hoboj, saxofon a další. Jde především o známé, světové hity, zaranžované pro uvedené nástroje a orchestr...  (My Heart Will Go On, Hotel California, Sailing, Woman In Love, Imagine, Yesterday, Unchained Melody, Tears In Heaven, Let It Be, Only You, Time To Say Goodbye, Michelle, Lonely Shepherd, O Sole Mio, Everything I Do, a mnoho dalších).

 

Po obědě, až do prvního společného manželského tance, zní známé světové i domácí hity. Na první manželský tanec si hudbu většinou novomanželé předem domluví. Tento tanec by se neměl příliš odkládat na pozdější dobu. Hosté se pak začínají nudit, chtěli by se bavit a není vhodné "rozjíždět" taneční zábavu před sólovým tancem novomanželů.

 

Po prvním tanci už začíná volná zábava, kdy je proud taneční hudby přerušen jen např. krájením svatebního dortu, dražbou podvazku, vybíráním do střevíčku, rozbalováním dárků, čtením gratulací apod.

Občas připraví kamarádi a přátelé novomanželů různé scénky a soutěže, které dokáží zpestřit slavnostní odpoledne.

V době krájení svatebního dortu či společné večeře hraje poslechová hudba, podobně jako při obědě.

 

 

nahoru

 

Taneční večery – párty – oslavy – jubilea...

  ... a také druhá  varianta svatební hudby:

 

Tato varianta již obsahuje klasickou hudební produkci, která začíná v předem domluveném čase a končí buď podle objednávky nebo po domluvě na místě.  Cena se účtuje od domluveného, resp. skutečného začátku. O kolik přijedu na místo dříve, nemá proto na cenu vliv.

 

Za hudební produkci účtuji jednorázový paušál + hodinovou sazbu. Více viz  ceník.  Konečná cena je stanovena po vzájemné dohodě, podle charakteru a náročnosti akce, podle místa konání, atp. Cena je ovlivněna i množstvím použité techniky.

 

Z hudebních žánrů střídám cca po 10–15 minutách českou i zahraniční tvorbu od 60‘ let do současnosti, z oblastí:  pop, rock, disco, country, folk, swing, latin dance nebo např. lidovky. Na přání mohou být hudební produkce zaměřené i jednostranně.  Např. jenom oldies, country, hip-hop, trance, swing apod.

Písničky na přání jsou samozřejmě možné, ale nerad opakuji jednu skladbu více, než dva- až třikrát. Snažím se vyhovět každému, kdo má nějaké hudební přání a mojí snahou je poskytnout všem příjemný, hudební zážitek.

 

Protože téměř nedělám veřejné diskotéky pro mládež, mám hudbu typu techno, trance, funky, deep house, ska, hard house, metal, dnb apod. sice ve své nabídce v dostatečném množství, ale novinky z této oblasti nesháním. Pokud máte zájem slyšet převážně některý z uvedených žánrů, doporučuji konzultaci předem, případně mohu uvedenou hudbu pustit z vašeho disku, iPODu, atd.

 

I  hudební produkce má svá pravidla a má-li být dosaženo kvality. Hudební žánry a rytmus je potřeba střídat.  Hudbu většinou pouštím pro více generací a není zpravidla možné udělat ze svatby nebo z oslavy narozenin jen rockový koncert, či technopárty.

Jiná věc je, pokud si mě objedná parta lidí, kde o určitý typ hudby má zájem většina přítomných.

Vše je věcí dohody.

 

Přestávky zpravidla nedělám a hraji non-stop celou svatbu. Jen při čtení svatebních blahopřání, dražby podvazku, vybírání do střevíčku apod. hudba nehraje. Pro případné komentátory z řad hostů jsou připraveny dva bezdrátové mikrofony s dosahem cca 100 m v budově, venku do 300 m.

Pokud zrovna nikdo netančí a hosté konverzují, přizpůsobuji se výběrem i hlasitostí hudby.

 

Protože nejsem hudebně zaměřen na jednu cílovou skupinu a téměř nedělám diskotéky pro mládež, nemám mnoho "žhavých" novinek. Skladby mám většinou na různých výběrech a kompilacích n(cca 500 CD) nebo na externím HDD (asi 30'000 hudebních souborů).

 

Máte-li nějaké své oblíbené CD, CD-MP3, hudbu na Flash disku, v MP3 playeru apod., které na svatbě chcete slyšet, rád Vám tuto hudbu pustím... K mixážnímu pultu mohu připojit jakékoliv audio zařízení, které má RCA (Cinch) konektory nebo sluchátkový výstup Jack 3,5 mm.

 

nahoru

 

Technika...

 

Používám dva třípásmové reproboxy á 320 WRMS, 1 subwoofer 200 WRMS, 2 CD přehrávače Technics, MiniDisc Recorder Sony, zesilovače Soundking 2x350 W, Thomann 2x320 W, Transiwatt 2x120 W, efektový mixážní pult Behringer (4 mono+4 stereo vstupy, efekty, hall, apod.) a Crossover Behringer.

Pro akce většího rozsahu mohu najmout zvukaře s výkonnou technikou.

Mluvené slovo zajišťuje bezdrátový, bezdrátový mikrofonní systém Soundking se dvěma mikrofony + jeden klasický, kabelový mikrofon Shure.

Na přání nebo na vybrané akce vozím i velmi kvalitní Direct Drive gramofon Technics a vinyly.

Zálohu tvoří discman SONY, Cassette Player Panasonic a zesilovač Transiwatt TW 120.

Hudbu doplňuje jednak světelná rampa (výška až 3,5 m) se 4 divadelními reflektory PAR 38, které jsou řízeny Light Controlerem Showtec, dále jednoduchá, barevná  "light music", (8 barevných reflektorových žárovek R63 Concentra Spot, řízených procesorem příp. hudebním signálem, výkonný stroboskop DMX 1000W, UV zářivka, paprskový efekt Jewel Moonflower, efektový reflektor Derby, atd.

 

 

 

nahoru

 

Další možnosti...

 

V nabídce mých hudebních produkcí najdete hudbu i pro:

 

rodinné i firemní oslavy, třídní srazy, mikulášské a velikonoční veselice, taneční zábavy pouťové, na Josefa, Václava, Valentýna, Silvestra, MDŽ, dětská taneční odpoledne, maškarní plesy, ozvučení sportovních či kulturních akcí...

  

Zajišťoval jsem např. hudbu na oslavách 120 let výročí Sboru dobrovolných hasičů v Pěkově u Police nad Metují nebo na mistrovství ČR v Petanque v Havlíčkově Brodě, soutěž ve sportovním Rock and Rollu v Pardubicích, pouťové zábavy a taneční večery v Zásmukách, v Hlinsku, v Pardubicích...

Jako deejay jsem uváděl přes 20 Silvestrů a předtím dalších 8, jako aktivní hudebník.

V září 2005 jsem měl tu čest ozvučit a hudbou třicátých let zpestřit, prominentní golfovou exhibici na Rohanském ostrově. Akci moderoval  "sporťák" Pavel Poulíček.

Od roku 2006 jsem nejvíce vytížený jako "svatební" DJ, koncem roku zajišťuji hudbu na firemních večírcích. Svatební hudbu v posledních letech často zajišťuji i na mezinárodních svatbách.

 

Chcete si vyzkoušet práci dje?

 

Pokud máte zájem, vyzkoušet si práci dje, máte možnost. :

 

·        Během produkce Vás pustím k přístrojům a seznámím Vás s jejich ovládáním.

·        Přenechám Vám výběr skladeb, režii i obsluhu techniky. V případě potřeby Vám budu k dispozici.

·        Můžete si i mojí aparaturu pronajmout a udělat si hudební produkci zcela podle svých představ.

·        Cena zůstane stejná jako v ceníku, aparaturu přivezu, sestavím a zapojím.

·        Podmínkou je moje přítomnost a Váš odpovědný přístup k zacházení s přístroji.

·        Při práci s technikou nemohu tolerovat nezodpovědné nebo necitlivé zacházení s přístroji, alkohol a kouření.

 

 

nahoru

 

Recenze, ohlasy, vzkazy...

 

Ppřehled míst, kde jsem minulé roky hrál, si můžete prohlédnout zde.

 

Případný vzkaz nebo dotaz mě můžete poslat e-mailem nebo přidat jako příspěvek v mé návštěvní knize. 

Pokud mě posíláte e-mail a nedostanete odpověď do druhého dne, pošlete mi ještě raději SMS zprávu nebo zavolejte.

Někdy se několik dní nedostanu k počítači. Kontakty na mě najdete na úvodní stránce.

 

 

Závěr

 

Váš VELKÝ DEN nekončí v noci s posledními tóny hudby. Je to naopak začátek dlouhé, obtížné a namáhavé cesty, plné odříkání, ústupků a velké sebekázně. Na této cestě Vám mohou poct tolerance, úcta, důvěra, pokora a skromnost. Dokud si budete vážit jeden druhého, budete schopni překážky překonávat.

Hodně štěstí…  DJ Petr

 

 

nahoru

 

 

zpět na úvodní stranu